5-dniowy kurs masażu tajskiego z Kanya Krongboon
sratatatajka portal
STOWARZYSZENIE „U ŹRODŁA” oraz OŚRODEK ROZWOJU OSOBISTEGO I DUCHOWEGO „TU I TERAZ” W NOWYM KAWKOWIEhttp://www.u-zrodla.pl, http://www.tuiteraz.eu
13-17 CZERWIEC 2011
“KURS MASAŻU TAJSKIEGO”
PROWADZI: KANYA KRONGBOON
Z BANGKOKU
Zapraszamy na 5 – dniowy kurs masażu tajskiego prowadzony przez wysoce wykwalifikowaną terapeutkę i nauczycielkę masażu tajskiego oraz indonezyjskiego, pochodzącą z Bangkoku – Kanye Krongboon. Kurs obejmuje 30 godzin nauki. Dodatkową atrakcją wyjazdu będzie mini warsztat “Wprowadzenie do kuchni tajskiej”, poprowadzony przez instruktorkę kursu masażu.
Masaż tajski jest jedną z czterech gałęzi tradycyjnej medycyny Tajów. To masaż, który nie przypomina w niczym naszych tradycyjnych masaży klasycznych. Dokonuje się w nim synteza wielu technik naciskania ciałem, refleksologii, pracy z kanałami energetycznymi i z krwiobiegiem, rozciągania oraz biernej jogi i medytacji. Praktykujący go terapeuci wykorzystują więcej elementów własnego ciała niż w jakimkolwiek innym stylu leczniczej manipulacji. Jest to zabieg suchy (bez oliwy) wykonywany przez cienkie luźne ubranie na macie rozłożonej na podłodze, z dostateczną ilością miejsca wokół niej co umożliwia terapeucie swobodne przenoszenie środka ciężkości własnego ciała w różne położenia wokół pacjenta i nad nim. Łączy on w sobie bardzo powolne i rytmiczne uciskanie mięśni w celu ich rozluźnienia, a następnie ich rozciąganie w celu zwiększenia zakresu ruchów.
W masażu tajskim przede wszystkim uciskane są określone punkty na całym ciele - począwszy od stóp a następnie kolejnych partii ciała idąc w kierunku głowy. Wykonywany jest nie tylko dłońmi ale także kciukami, nadgarstkami, przedramionami a nawet łokciami, kolanami i stopami. Masowana osoba przyjmuje w trakcie masażu wiele różnych pozycji właściwych dla jogi - z tego względu masaż tajski bywa nazywany "jogą dla leniwych", a obserwując prace terapeuty , możemy odnieść wrażenie , że jest to forma tańca z udziałem pacjenta. Rozciąganie mięśni ciała odpowiadające temu, jakie stosowane jest w jodze, powoduje zwiększenie zasięgu ruchów, a także rozluźnienie mięśni. Momentami masaż jest bardzo intensywnie odbierany i może być nieco bolesny - zwłaszcza na początku ale doskonale odpręża i redukuje zmęczenie mięsni i stawów.
Masaż tajski ma na celu przewrócenie harmonii organizmu - odblokowuje przepływ energii, pozytywnie oddziałuje na krążenie krwi i limfy, wzmacnia układ odpornościowy organizmu a także rozluźnia mięśnie i poprawia sprawność ruchową. Jednocześnie zapewnia głęboki relaks, który wywołuje w organizmie wiele pozytywnych zmian prowadzących do przywrócenia równowagi i harmonii.
EFEKTY STOSOWANIA MASAŻU TAJSKIEGO:
- poprawia przemianę materii
- poprawia krążenie krwi i limfy
- uwalnia ciało z nagromadzonych toksyn
- wzmacnia system immunologiczny organizmu
- harmonizuje przepływ energii w ciele
- wzmacnia mięśnie
- uelastycznia stawy
- uwalnia napięcie fizyczne i psychiczne
- ujędrnia i wyszczupla ciało, redukując cellulit,
- poprawia wygląd skóry - staje się ona jędrniejsza i bardziej świetlista
- zmniejsza napięcia psychiczne
- pomaga także w dolegliwościach takich jak depresje, stres, migreny, menopauza
dolegliwości okresu pociążowego.
KANYA KRONGBOON
Terapeutka i nauczycielka masażu tajskiego i indonezyjskiego. Skończyła w Bangkoku uznane kursy dla masażystów i nauczycieli, a następnie pracowała przez 12 lat ucząc tajników tradycyjnego masażu. Uczy też tajskiego masażu stóp, tajskiego masażu ziołowego, masażu twarzy/głowy w oparciu o techniki orientalne (stopień zaawansowany masażu tajskiego) oraz kursu “tajskie spa” (włączając peeling tajskimi ziołami). Prowadzi zajęcia w całej Polsce. Wykonała ponad dziesięć tysięcy zabiegów, każdy trwający co najmniej godzinę, i wyszkoliła w trybie indywidualnym w Tajlandii i Wielkiej Brytanii ponad 500 masażystów.
HISTORIA MASAŻU TAJSKIEGO
Źródła masażu tajskiego upatrywane są w Indiach (a przez niektórych badaczy również w Chinach), skąd mógł on przywędrować do Tajlandii przed ponad dwoma tysiącami lat. Nie jest jednak wykluczone że masaż ten pochodzi z samej Tajlandii a ulegał w międzyczasie wpływom indyjskim (Ajurweda) oraz chińskim. W Tajlandii - najprawdopodobniej z medycyny hinduskiej przejęto przekonanie o istnieniu życiowej energii (lom), która biegnie w naszym ciele kanałami energetycznymi (sen). Tajowie skupili się raczej na samych liniach energetycznych a nie na znajdujących się na nich punktach (tak, jak to czyni np. medycyna chińska w akupunkturze). Przez lata masaż ten rozwijał się, praktykowany przez mnichów w tajlandzkich świątyniach. Najsłynniejszym światowym centrum naukowym i szkoleniowym jest świątynia Wat Pao w Bankoku. W roku 1836, za panowania Ramy III, królewskim dekretem, cała satrożytna wiedza o sztuce medycznej została zgromadzona w świątyni Wat Po w Bangkoku, gdzie został utworzony parauniwersytet, nauczający medycyny, farmacji oraz leczniczego masażu. Tam też w roku 1906 podczas panowania Ramy V, zebrana wiedza, została prztłumaczona na współczesny język tajski i uznana jako oficjalna Medycyna Królewska. Zawierała ona wszystkie procedury masażu, nazwane Tum ra nuad Chabub Luang (Terapia Rąk). W maju 1962 r. Moh ponl Tomyanim – pierwszy menadżer Centrum Medycznego i Szkoły Masażu w świątyni Wat Po, zorganizował pierwszą otwartą szkołę masażu tajskiego.
Data: 13-17.VI.2011
Rozpoczęcie: 13.VI. godz. 12
Zakończenie: 17.VI.godz. 14
Miejsce: Ośrodek Rozwoju Osobistego i Duchowego „Tu i Teraz”, Nowe Kawkowo, strona na Facebooku: http://www.facebook.com/pages/Tu-i-Teraz/144421268912556
Cena: 450 zł (za 30 godz. nauki) + koszty pobytu i wyżywienia
Kontakt: http://www.tuiteraz.eu , [url]kawkowo@tuiteraz.eu[/url] ,
Jacek Towalski 0602219382, Maja Wołosiewicz 0606994366,
biuro: 0662759576 http://www.u-zrodla.pl, info@u-zrodla.pl,
Uwaga: konieczna wpłata 200 zł na konto Ośrodka Rozwoju Osobistego „Tu i
Teraz” do 20 maja z opisem „wpłata 12-18.VI.2011”:
Alior Bank 3724 90000 50000 4500 5695 0255
Liczba miejsc ograniczona – liczy się kolejność zgłoszeń!