"Stres w Twoich rękach" - warsztat w Nowym Kawkowi
sratatatajka portal
STOWARZYSZENIE „U ŹRODŁA” oraz OŚRODEK ROZWOJU OSOBISTEGO I DUCHOWEGO „TU I TERAZ” W NOWYM KAWKOWIEZ CYKLU „ZASTOSOWANIE ZEN
W ŻYCIU CODZIENNYM”
„STRES W TWOICH RĘKACH”
PROWADZI MARIA MONETA-MALEWSKA
18-20 marzec 2011 Nowe Kawkowo
Warsztaty prowadzi Roshi Reiko Maria Moneta Malewska - psychoterapeutka specjalizująca się w rozwoju osobowości, inteligencji emocjonalnej i coachingu biznesowym,a także mistrzyni zen z japońskiej tradycji Rinzai Zen. Autorka wielu książek i publikacji o tematyce psychologicznej m.in. Być tutaj (wspólnie z Wojciechem Eichelbergerem).
Cykl warsztatów „Zastosowanie zen w życiu codziennym” łączy wiedzę psychoterapeutyczną prowadzącej z wieloletnim doświadczeniem medytacyjnym i doświadczaniem "zen dnia codziennego”. Celem zajęć jest nauka wykorzystania technik zen do codziennego życia (prywatnego i zawodowego), wyciszenie niespokojnego umysłu, uspokojenie emocji oraz poszukiwanie Wewnętrznej Drogi. Zen to samo życie. Sięga do głębi człowieczeństwa, pozwala usunąć z życia to co zbędne i rozwijać to co najbardziej pożądane, pozwala poznać siebie. Uważność, bycie tu i teraz, zmiana myślenia i działania pozwala na doświadczenie siebie jako osoby wolnej, szczęśliwej i niezależnej.
Część III cyklu - warsztat „Stres w Twoich rękach” obejmuje takie zagadnienia jak: mechanizmy powstawania stresu, praktyczne umiejętności zapobiegania nadmiernemu stresowi, ćwiczenia relaksacyjne, medytacje, umiejętność odreagowania, zmiana trybu życia, wzmocnienie odporności. Będziemy koncentrować się na uwadze, byciu „tu i teraz”, świadomej obecności; będziemy ćwiczyć nowe umiejętności, które podniosą jakość naszego życia i jego komfort. To czas poświęcony na spotkanie ze sobą, na dotarcie do głębokich potrzeb i ukrytych możliwości, na przewietrzeniu marzeń i znalezieniu siły na realizację tych, które naprawdę na to zasługują. Uczestnicy warsztatu będą mieli okazję zweryfikować swoje priorytety i określić kierunki które są najbardziej korzystne w ich dalszym rozwoju
Warsztat przeznaczony jest dla wszystkich zainteresowanych - nie trzeba mieć żadnego przygotowania medytacyjnego ani wiedzy o buddyzmie!
ORGANIZATOR: Stowarzyszenie „U Źródła”
PROWADZĄCY: MARIA MONETA MALEWSKA
TERMIN: 18-20 marzec 2011
ROZPOCZĘCIE: piątek 18 marca, godz. 18.00
ZAKOŃCZENIE: niedziela 20 marca, obiadem o godz. 14.00
MIEJSCE: Ośrodek Rozwoju Osobistego i Duchowego „Tu i Teraz”,
Nowe Kawkowo 52 A (25km od Olsztyna)
CENA WARSZTATU: 350 zł (+ koszty pobytu i wyżywienia)
KONTAKT:
Jacek Towalski 0602219382,
Maja Wołosiewicz 0606994366, biuro 662759576
UWAGA:
Konieczna wpłata zaliczki w wysokości 150 zł na konto Stowarzyszenia
„U Źródła”:
Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych, Kulturalnych i Edukacyjnych "U Źródła"
Bank Millenium S.A. 00-924 Warszawa, ul. Kopernika 36
48 1160 2202 0000 0000 45533680
W przypadku rezygnacji z zajęć tydzień przed warsztatami zaliczka przepada bezzwrotnie!
MARIA MONETA MALEWSKA
Jest lekarzem psychoterapeutą, specjalizującą się w rozwoju osobowości, inteligencji emocjonalnej i coachingu biznesowym. Oprócz tego jest cenionym konsultantem biznesowym w dziedzinie HR (human resources), a także aktywnym i znanym ekspertem w dziedzinie profilaktyki uzależnień. Autorka wielu książek i publikacji o tematyce psychologicznej: Narkotyki w szkole i w domu, Być tutaj (wspólnie z Wojciechem Eichelbergerem), Dla siebie i dla innych, Nie które buduje, Zen - Zamiatając skały, czesząc mech.
Jednocześnie, oprócz pełni aktywności zawodowej, jest wyświęconą mniszką z tradycji Rinzai Zen. Roshi Maria Reiko Moneta-Malewska jest osiemdziesiątą czwartą spadkobierczynią Dharmy Buddy Siakjamuniego i pierwszą kobietą, która otrzymała japoński przekaz zen od swojego mistrza Roshiego Saidana Oi. Praktykuje zen od 1978 roku, początkowo w Polsce z Philipem Kapleau, następnie w tradycji Soto u Roshiego Gempo. W 1994 roku wyjechała do Japonii, gdzie rozpoczęła praktykę pod kierunkiem Roshiego Oi Saidana, w klasztorze Hokko-ji w południowej części Honsiu. Otrzymała od Roshiego Oi Saidana przekaz Dharmy w linii japońskiego Rinzai Zen.
W swym nauczaniu podkreśla konieczność przenoszenia stanu umysłu z formalnej praktyki do codziennych aktywności - "zen dnia codziennego". Jak nikt inny potrafi nie tylko zarazić ideą dobrego, spokojnego i komfortowego życia, ale także pokazać drogę do osiągnięcia spokoju spełnienia i poczucia szczęścia.
SZKOŁA ZEN RINZAI
Zen, jako areligijny i ateistyczny sposób życia, jest buddyjską drogą do odnalezienia samego siebie. Respektuje i szanuje wszelkie inne duchowe i religijne kierunki
Szkoła Zen Rinzai opiera się w swojej treści na Buddzie Siakjamunim (563-483). Trwający nieprzerwanie przez wiele generacji aż do dzisiaj bezpośredni przekaz z mistrza na ucznia (linia przekazu) daje nam możliwość urzeczywistnienia doświadczenia Buddy tu i teraz w nas i w naszym codziennym życiu. Decydujący wpływ na umysł i sposób ćwiczenia szkoły Zen Rinzai wywarł chiński mistrz Rinzai Gigen (zm. 866), od którego imienia szkoła otrzymała swoja nazwę. Jego sposób pokazywania nauki Buddy i jego teisho (wykłady mistrza) zostały przekazane w Rinzai Roku. Pokazany jest tam jako pełen energii, klarowny, żywy mistrz obdarzony bystrością umysłu i poczuciem humoru, daleki od wszelkiej mistyki zakorzeniony w codzienności.